Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Klub o Ciekawej Książce

  Dnia 6 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Klubu o Ciekawej Książce. Uczniowie podczas spotkania opowiadali jakie utwory literackie w ostatnim czasie przeczytali. Dzielili się bardzo ciekawymi refleksjami dotyczącymi ich obcowania z różnym rodzajem literatury. Recenzje, które stworzyli znajdą się w kolejnym numerze  szkolnej gazetki Sami o Sobie.

  Na kolejne spotkanie zapraszamy za miesiąc.

 • Gimnazjalne dyktando

  Dnia 27 lutego 2018 roku odbyło się w naszej szkole gimnazjalne dyktando o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 20172018 . Udział w nim wzięli uczniowie klasy II i III gimnazjum  dla których pisownia trudnych polskich wyrazów nie jest problemem. Mistrzem Ortografii został Jakub Sroka uczeń z klasy III „a”. Został on nagrodzony dyplomem oraz dwoma biletami szczęścia, które zwalniają go z pytania.

 • 9 marca naszą placówkę po raz kolejny odwiedzili muzycy z Mobilnej Filharmonii z audycją pt. „Muzyczne chichoty, żarty i psoty”. Dzieci miały okazję „dotknąć” muzyki, poczuć jej brzmienie, uczyć się poprzez zabawę. Takie spotkania to wspaniały sposób na uwrażliwienie małych słuchaczy na piękno i sztukę. Zadowolenie i uśmiech dzieci sprawiają, że przygoda w świecie melodii, brzmień i odgłosów - poza walorami wychowawczymi i edukacyjnymi - ma także inny aspekt - dobrego samopoczucia!

 • 08.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet 2018.

 • W poniedziałek 5 marca nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Teatru ,,Skrzat” z Krakowa i zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: ,,Czarująca żaba”. To przygodowa bajka dla dzieci, w której piękna i czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Główna bohaterka - żabka, udowodniła dzieciom, że jak się czegoś bardzo pragnie to wszystko można osiągnąć oraz że dobro zawsze zwycięża ze złem. Dzieci świetnie bawiły się, przeżyły wiele mocnych, ale pozytywnych wrażeń. Dowiedziały się, że nie można zanieczyszczać wód i wątpić we własne siły i możliwości. Jak zawsze opowieść była bardzo ciekawa i wciągająca. Dzieci świetnie bawiły się, przeżyły wiele mocnych, ale pozytywnych wrażeń.

 • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  W 1945 roku zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści, którzy w pełni byli podporządkowani Związkowi Sowieckiemu. Komunistyczne władze zorganizowały Urząd Bezpieczeństwa (UB) i milicję, które służyły do zapewnienia porządku w państwie. Służby te szybko okryły się ponurą sławą, gdyż rozpoczęły bezwzględną rozprawę ze wszystkimi, których komuniści uznali za swoich przeciwników. Aresztowały tysiące żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji podziemnych. Patriotów, którzy bohatersko walczyli w czasie okupacji, nowa władza uważała za swoich głównych przeciwników. Prześladowano także tych, którzy nie godzili się z bezprawiem panującym w czasie rządów komunistów. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary wieloletniego więzienia lub śmierć. Członków niepodległości konspiracji, którzy  podjęli nierówną walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna.

 • 28.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole artystów objazdowej grupy cyrkowej, którzy prezentowali swoje umiejętności w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz iluzji. Za każdym razem pojawiali się na scenie w nowych, barwnych,  przykuwających wzrok kostiumach. Oglądaliśmy m.in. pokaz jednoczesnego poruszania wieloma kołami hula-hop, żonglerkę maczugami, piłkami. Nie zabrakło również „czarodzieja- iluzjonisty” i zabawnego klauna, który z wielką wprawą rozśmieszał widownię. Na koniec przedstawienia dzieci wraz z uczniami szkoły podziwiały ogromnego biało-żółtego pytona królewskiego pełniącego rolę „paska do kostiumu” oraz „egzotycznego szala”. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły miały możliwość sprawdzenia się w wybranych sztuczkach cyrkowych pod czujnym okiem artystów. Zapewne czuły się bardzo ważne, kiedy nie żałowaliśmy im braw po skończonej prezentacji. Cyrkowi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności oraz dostarczyli widowni wielu wrażeń i dobrego humoru. Mamy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzą.

 • 27.02.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili artyści ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem dzieci poznały taniec – Street Dance. Gościem specjalnym był Pan Mateusz Dragan tancerz, który brał udział w konkursach tanecznych w 10 krajach, wielokrotny medalista w tej dziedzinie. Dzieciom bardzo podobały się podstawowe ruchy poppingu oraz hip hop-u. Wszyscy chętnie zamieniali się w roboty i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

 • Konkurs „Bądź poliglotą”

  Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 123.02.2018 r. w II LO w Łańcucie odbył się Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź poliglotą”.Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 2 Celem konkursu jest popularyzacja nauki języków obcych wśród młodzieży. Cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz cechuje go bardzo wysoki poziom występów. Wśród 80 miłośników języków obcych z 19 szkół zaprezentowały się również uczennice naszej szkoły: Karolina Kramarz (kl. II gim) i Gabriela Lis (kl. VIIb) w kategorii recytacja w jęz. angielskim oraz Amelia Gargała (kl. II gim) i Klaudia Sroka (kl. VIIb) w kategorii śpiew w jęz. angielskim.
  Karolina Kramarz zdobyła II miejsce w kategorii recytacja, a Klaudia Sroka otrzymała wyróżnienie w kategorii form śpiewanych. 

  Gratulujemy udanych występów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

  Konkurs „Bądź poliglotą” - Obrazek 3

   

 • Zimowisko 2018

  W trakcie ferii zimowych już po raz czwarty wspólnie z koleżanką Małgorzata Lech przygotowałyśmy zimowisko w pierwszym tygodniu dla uczniów naszej szkoły, przy współpracy z paniami Anną Dołęgą i Agnieszką Lalicką. W ramach programu w pierwszy dzień wyjechałyśmy do Siedliska Janczar w Pstrągowej, gdzie zamiast kuligu był przejazd bryczkami, uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych: „Od ziarenka do Bochenka”, piekli wspólnie chleb, było również ognisko z pieczeniem kiełbasy i obiad w karczmie. W wyjeździe towarzyszył nam Pan Dyrektor.

  Drugi i trzeci dzień  spędziliśmy na wycieczce w Krakowie, zwiedziliśmy ZOO, Wzgórze Wawelskie z Katedrą i Dzwonem Zygmunta oraz Muzeum. Odwiedziliśmy Manufakturę cukierków, gdzie uczniowie mogli skosztować ciepłej masy i zobaczyć jak ręcznie robione są lizaki i cukierki. Spacerowaliśmy po Rynku Głównym szlakiem szopek krakowskich, nawiedziliśmy Bazylikę Mariacką. Byliśmy w Historylandzie – miejscu gdzie historia Polski przedstawiona jest za pomocą ponad dwóch milionów klocków Lego i wirtualnej rzeczywistości. Czwartego dnia bawiliśmy się w Kręgielni Galaktyka w Rzeszowie, a piąty dzień spędziliśmy twórczo w szkole, tworząc projekty koszulek, zajęcia te każdego roku cieszą się ogromnym zaangażowaniem uczestników zimowiska. 

  Zimowisko zakończyliśmy dyskoteką. Tego roku w zimowisku uczestniczyła rekordowa liczba 51 uczniów z klas od pierwszej po trzecią gimnazjum, ale chętnych było więcej, ograniczeniem była liczba miejsc w autokarze.

  GALERIA

 • Wspólnie spędzamy wolny czas

  Wspólna zabawa i pogłębianie więzi były głównym celem wyjazdu integracyjnego uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej do Multikina i Parku Trampolin „Happy Jump” w Rzeszowie. Zajęcia pod okiem instruktorów, dowolne zabawy i gry zespołowe na trampolinach  dostarczyły dzieciom nie tylko okazji do aktywności fizycznej, ale wyzwoliły w nich ogromne pokłady radości.

  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie obejrzeli film „Kacper i Emma - zimowe wakacje”. Wraz z bohaterami filmu przekonywali się jak to jest wyjechać z domu i spędzić ferie z dala od rodziców oraz jakie wartości w przyjaźni i życiu rodzinnym liczą się najbardziej. Dodatkiem do projekcji filmu było zwiedzanie kina „od kuchni” -  wizyta w projektorni, obserwacja pracy kasjerów, poznanie tajników robienia słonego i karmelowego popcornu oraz degustacja kinowego przysmaku.  Uczniowie poznali również kinowy „savoir-vivre” gwarantujący legalny odbiór kultury oraz dbałość o komfort wszystkich kinomanów.

  Wspólny wyjazd zbudował świetną atmosferę w grupie i dodatkowo ją zintegrował pogłębiając dotychczasowe relacje.

  GALERIA

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 1W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennych lekcjach przeprowadzonych przez pracownika tej instytucji. Zajmuje się ona m. in.  gromadzeniem dokumentów i prowadzeniem śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, upamiętnianiem wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walki i męczeństwa narodu polskiego oraz edukacją publiczną. W naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące I i II wojny światowej. Spośród tematów pojawiły się zagadnienia:

  • Orlęta Lwowskie,
  • Zbrodnia katyńska. Kłamstwo katyńskie,
  • Najmłodsi bohaterowie – dzieci i młodzież podczas II wojny światowej.  

  W zajęciach uczestniczyły klasy: V, VI, IIIa G, IIIb G. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły bliżej poznać uczniom realia tamtych czasów i ich bohaterów. Dopełnieniem fachowej wiedzy prowadzącego był bogaty materiał edukacyjny w postaci zdjęć.

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 2

 • Klasy 4 w Centrum Nauki i Zabawy "EuGeniusz"

  26 stycznia uczniowie klasy IVa i IVb pojechali do Rzeszowa do kina na mądry, zabawny i bardzo wzruszający film „Cudowny chłopak”. Po filmie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować odwiedzających. Do dyspozycji było 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko- Domu. Zabawie i samodzielnym eksperymentowaniom nie było końca.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących dzieci obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej ze zwróceniem uwagi na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu i doborze materiału nie wykraczającego poza rzeczywistość dobrze znaną dzieciom. Nasze przedszkolaki poprzez gry, zabawy, piosenki, rymowanki: rozbudzają swoje zainteresowanie językiem angielskim, osłuchują się z jego brzmieniem poznają słowa i zwroty związane z ich najbliższym otoczeniem, uczą się właściwego zastosowania wyrazów i zwrotów, powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, reagują na polecenia nauczycielki. Dla dzieci 3, 4 – letnich zajęcia z języka angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 15 minut. Język angielski dla dzieci 5, 6 – letnich odbywa się dwa razy w tygodniu i trwa 30 minut. W interaktywnej formie zajęć języka angielskiego miały okazję uczestniczyć dzieci z grupy „Misie” 25 stycznia. Pani Anna Kuśtra zabrała dzieci do sali języka angielskiego, gdzie znajduje się tablica interaktywna. Praca z tablicą interaktywną jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dziećmi XXI wiek. Dzieci mogły utrwalić sobie poznane dotąd słownictwo, a przy tym doskonale się bawić, bo w naszym przedszkolu English is fun!

 • Dzień Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Jest to dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia z Dziadziem ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. 26 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały się we wspólnie przygotowanych jasełkach i programie artystycznym związanym tematycznie ze świętem Babci i Dziadzia. W ten sposób mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadziom za trud włożony w ich wychowanie. Dumne Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków i wnuczek, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

 • Współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich

  Uczennice z Koła Regionalnego rozpoczęły w I półroczu obecnego roku szkolnego współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich. W tym celu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze miało miejsce w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej, gdzie pani Ewa Frączek, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, opowiedziała nam o historii tego miejsca i osobach z nim związanych. Zapoznała nas również ze zgromadzonymi eksponatami i dawnymi obyczajami.

  Spotkanie z drugą członkinią Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się w szkole. Na nasze zaproszenie przybyła pani Krystyna Guzek, która jest prezesem tej organizacji. Przy jej pomocy uczennice naszej placówki uczyły się piec proziaki, tradycyjne wiejskie bułeczki, które bardzo im smakowały.

  Celem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości jest budzenie postaw patriotycznych poprzez kultywowanie wartości związanych ze wspólnotą lokalną. Dziękujemy bardzo paniom z KGW i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

  GALERIA

 • Zabawa noworoczna 2018

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole, intendentka

Galeria zdjęć