Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zimowisko 2018

  W trakcie ferii zimowych już po raz czwarty wspólnie z koleżanką Małgorzata Lech przygotowałyśmy zimowisko w pierwszym tygodniu dla uczniów naszej szkoły, przy współpracy z paniami Anną Dołęgą i Agnieszką Lalicką. W ramach programu w pierwszy dzień wyjechałyśmy do Siedliska Janczar w Pstrągowej, gdzie zamiast kuligu był przejazd bryczkami, uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych: „Od ziarenka do Bochenka”, piekli wspólnie chleb, było również ognisko z pieczeniem kiełbasy i obiad w karczmie. W wyjeździe towarzyszył nam Pan Dyrektor.

  Drugi i trzeci dzień  spędziliśmy na wycieczce w Krakowie, zwiedziliśmy ZOO, Wzgórze Wawelskie z Katedrą i Dzwonem Zygmunta oraz Muzeum. Odwiedziliśmy Manufakturę cukierków, gdzie uczniowie mogli skosztować ciepłej masy i zobaczyć jak ręcznie robione są lizaki i cukierki. Spacerowaliśmy po Rynku Głównym szlakiem szopek krakowskich, nawiedziliśmy Bazylikę Mariacką. Byliśmy w Historylandzie – miejscu gdzie historia Polski przedstawiona jest za pomocą ponad dwóch milionów klocków Lego i wirtualnej rzeczywistości. Czwartego dnia bawiliśmy się w Kręgielni Galaktyka w Rzeszowie, a piąty dzień spędziliśmy twórczo w szkole, tworząc projekty koszulek, zajęcia te każdego roku cieszą się ogromnym zaangażowaniem uczestników zimowiska. 

  Zimowisko zakończyliśmy dyskoteką. Tego roku w zimowisku uczestniczyła rekordowa liczba 51 uczniów z klas od pierwszej po trzecią gimnazjum, ale chętnych było więcej, ograniczeniem była liczba miejsc w autokarze.

  GALERIA

 • Wspólnie spędzamy wolny czas

  Wspólna zabawa i pogłębianie więzi były głównym celem wyjazdu integracyjnego uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej do Multikina i Parku Trampolin „Happy Jump” w Rzeszowie. Zajęcia pod okiem instruktorów, dowolne zabawy i gry zespołowe na trampolinach  dostarczyły dzieciom nie tylko okazji do aktywności fizycznej, ale wyzwoliły w nich ogromne pokłady radości.

  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie obejrzeli film „Kacper i Emma - zimowe wakacje”. Wraz z bohaterami filmu przekonywali się jak to jest wyjechać z domu i spędzić ferie z dala od rodziców oraz jakie wartości w przyjaźni i życiu rodzinnym liczą się najbardziej. Dodatkiem do projekcji filmu było zwiedzanie kina „od kuchni” -  wizyta w projektorni, obserwacja pracy kasjerów, poznanie tajników robienia słonego i karmelowego popcornu oraz degustacja kinowego przysmaku.  Uczniowie poznali również kinowy „savoir-vivre” gwarantujący legalny odbiór kultury oraz dbałość o komfort wszystkich kinomanów.

  Wspólny wyjazd zbudował świetną atmosferę w grupie i dodatkowo ją zintegrował pogłębiając dotychczasowe relacje.

  GALERIA

 • Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 1W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennych lekcjach przeprowadzonych przez pracownika tej instytucji. Zajmuje się ona m. in.  gromadzeniem dokumentów i prowadzeniem śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, upamiętnianiem wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walki i męczeństwa narodu polskiego oraz edukacją publiczną. W naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące I i II wojny światowej. Spośród tematów pojawiły się zagadnienia:

  • Orlęta Lwowskie,
  • Zbrodnia katyńska. Kłamstwo katyńskie,
  • Najmłodsi bohaterowie – dzieci i młodzież podczas II wojny światowej.  

  W zajęciach uczestniczyły klasy: V, VI, IIIa G, IIIb G. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły bliżej poznać uczniom realia tamtych czasów i ich bohaterów. Dopełnieniem fachowej wiedzy prowadzącego był bogaty materiał edukacyjny w postaci zdjęć.

  Lekcje z Instytutem Pamięci Narodowej - Obrazek 2

 • Klasy 4 w Centrum Nauki i Zabawy "EuGeniusz"

  26 stycznia uczniowie klasy IVa i IVb pojechali do Rzeszowa do kina na mądry, zabawny i bardzo wzruszający film „Cudowny chłopak”. Po filmie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować odwiedzających. Do dyspozycji było 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko- Domu. Zabawie i samodzielnym eksperymentowaniom nie było końca.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących dzieci obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej ze zwróceniem uwagi na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu i doborze materiału nie wykraczającego poza rzeczywistość dobrze znaną dzieciom. Nasze przedszkolaki poprzez gry, zabawy, piosenki, rymowanki: rozbudzają swoje zainteresowanie językiem angielskim, osłuchują się z jego brzmieniem poznają słowa i zwroty związane z ich najbliższym otoczeniem, uczą się właściwego zastosowania wyrazów i zwrotów, powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, reagują na polecenia nauczycielki. Dla dzieci 3, 4 – letnich zajęcia z języka angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 15 minut. Język angielski dla dzieci 5, 6 – letnich odbywa się dwa razy w tygodniu i trwa 30 minut. W interaktywnej formie zajęć języka angielskiego miały okazję uczestniczyć dzieci z grupy „Misie” 25 stycznia. Pani Anna Kuśtra zabrała dzieci do sali języka angielskiego, gdzie znajduje się tablica interaktywna. Praca z tablicą interaktywną jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dziećmi XXI wiek. Dzieci mogły utrwalić sobie poznane dotąd słownictwo, a przy tym doskonale się bawić, bo w naszym przedszkolu English is fun!

 • Dzień Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Jest to dzień, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia z Dziadziem ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. 26 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały się we wspólnie przygotowanych jasełkach i programie artystycznym związanym tematycznie ze świętem Babci i Dziadzia. W ten sposób mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadziom za trud włożony w ich wychowanie. Dumne Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków i wnuczek, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich

  Uczennice z Koła Regionalnego rozpoczęły w I półroczu obecnego roku szkolnego współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich. W tym celu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze miało miejsce w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej, gdzie pani Ewa Frączek, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, opowiedziała nam o historii tego miejsca i osobach z nim związanych. Zapoznała nas również ze zgromadzonymi eksponatami i dawnymi obyczajami.

  Spotkanie z drugą członkinią Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się w szkole. Na nasze zaproszenie przybyła pani Krystyna Guzek, która jest prezesem tej organizacji. Przy jej pomocy uczennice naszej placówki uczyły się piec proziaki, tradycyjne wiejskie bułeczki, które bardzo im smakowały.

  Celem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości jest budzenie postaw patriotycznych poprzez kultywowanie wartości związanych ze wspólnotą lokalną. Dziękujemy bardzo paniom z KGW i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

  GALERIA

 • Zabawa noworoczna 2018

 • 11 stycznia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem „magicznego dywanu”. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dzieci nie mogły się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbowała ich uwagę, angażując je tym samym w aktywną naukę. „Magiczny dywan” to specjalnie zaprojektowany rzutnik, który wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas udziału w zabawach ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom i były dla nich nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem.

 • Konkursy matematyczne

  Alfik Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 22 listopada 2017 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły:

  klasa IVA: Milena Płodzień, Jakub Stempak;

  klasa IV B: Klaudia Mach, Jan Peszko;

  klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

  klasa VII B: Klaudia Sroka, Szymon Kania;

  klasa III: Faustyna Stopyra, Magdalena Kloc, Michał Surmacz, Jakub Sroka. 

   

  Orzeł Matematyczny – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 14 grudnia 2017 r.

  Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkoły podstawowej:

  klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Fabian Suder, Michał Hodór;

  klasa IV B:  Anna Buk, Gabriela Kuśtra, Karol Drozd;

  klasa VI: Karol Lalicki, Krzysztof Lalicki;

  klasa VII: Gabriela Lis, Szymon Kania.

   

  Mat – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, który odbył się 11 stycznia 2018 r.

  Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkoły podstawowej:

                                    klasa IVA: Wiktoria Wojnar, Milena Płodzień, Jakub Stempak;

                                    klasa IVB: Gabriela Kuśtra, Jan Peszko, Krzysztof Dzień;

                                    klasa V: Maria Bielecka, Aleksandra Rejman;

                                    klasa VI: Krzysztof Lalicki, Karol Lalicki;

                                    klasa VII: Gabriela Lis, Klaudia Sroka.

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   

  Znamy już wyniki z konkursu matematycznego Alfik Matematyczny:

  Krzysztof Lalicki zdobył 97,5% pkt

  Karol Lalicki zdobył 90% pkt

  Wymienieni wyżej uczniowie otrzymają dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

                                                                                                                               Nauczyciele matematyki

   

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Z muzyką o świętach, czyli spotkanie z Mobilną Filharmonią

  12 stycznia dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej po raz kolejny spotkali się z muzykami Mobilnej Filharmonii.  Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych przez mieszkańców różnych stron świata. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać kolędy i świąteczne piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie rozpoznawali również instrumenty muzyczne i zdobywali wiedzę na temat ich budowy i  brzmienia. Na sali rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, gitar, janczarów, uczniowie poznali również nowy instrument – gitalele oraz mieli okazję zagrać na cyfrowym pianinie, które jest ciekawym połączeniem akustycznego instrumentu i cyfrowych możliwości. Muzyczne spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale również do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.

  GALERIA PRZEDSZKOLE           GALERIA SZKOŁA

 • Boże Narodzenie 2017

  W ostatni dzień spędzony w szkole przed świętami została przygotowana część artystyczna przez uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział klasy 5, 7b oraz dziewczęta z kółka wokalnego z klasy 3 GIM. Po zakończonym przedstawieniu Pan Dyrektor wraz z Panią Dyrektor podzielili się opłatkiem z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami. Później nauczycieli i uczniowie wspólnie kolędowali. Na zakończenie wszyscy udali się na swoje wigilie klasowe.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • Konkurs szopek

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole konkurs szopek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Prace są przepiękne, uczniowie włożyli w nie dużo pracy, a także kreatywności. W wybraniu zwycięskich szopek pomogły panie z przedszkola. Nie był to łatwy wybór, dlatego też nagrodzone zostały wszystkie prace. Wyróżnione zostały dzieła klasy 3a z kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej, a w kategorii  5SP-3GIM zwyciężyła szopka klasy 7b.

  Karolina Kramarz

  GALERIA

 • 20 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem Pan Mateusz oraz pani Gabriela zaprezentowali grupę instrumentów smyczkowych: skrzypce małe, skrzypce duże, altówkę oraz skrzypce elektryczne. Pan Mateusz szczegółowo opisał budowę skrzypiec. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek, otóż skrzypce mają duszę, a smyczek wykonany jest z włosów końskiego ogona. Pani Gabrysia w wirtuozerski sposób zaprezentowała fragment musicalu „Skrzypek na dachu”. Chętne przedszkolaki miały możliwość spróbowania nauki gry na tych instrumentach. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Dzieci wspaniale reagowały, śpiewały, klaskały i świetnie się bawiły.

 • 20.12.2017

  5 grudnia uczniowie klas I- III w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. obejrzeli widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl przeniósł najmłodszych widzów w świat baśni, w której król Histeriusz walczył z groźną chorobę zwaną lenistwem. Najmłodsi mieli również okazję spotkać św. Mikołaja, który częstował wszystkich łakociami.

  GALERIA

 • Andrzejki inaczej

  Andrzejki to tradycyjnie jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznym zabawom przed rozpoczęciem Adwentu. Uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej  spędzili andrzejkowy wieczór w sposób nietypowy, ponieważ zabawom i wróżbom towarzyszyło pieczenie pizzy i wykonywanie bożonarodzeniowej szopki.

  Spotkanie rozpoczęło się od zabaw ruchowych, którym towarzyszyło wiele śmiechu podczas zmagań uczestników przy wykonywaniu wylosowanych zadań. Następnie uczniowie formowali  przygotowane przez rodziców ciasto w pizzę i łączyli je z wybranymi przez siebie dodatkami. Samodzielnie przygotowana pizza smakowała wszystkim wyśmienicie. W trakcie spotkania rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali plastyczną masę z maki i kleju, z której wykonywali figurki do szopki oraz ozdoby na klasowa choinkę. Nie zabrakło również czasu na andrzejkowe wróżby. I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w wróżby przepowiadające przyszłość, to wróżącym mimo to towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że powstała z wosku figurka będzie szczęśliwą przepowiednią. Rodzice uatrakcyjnili ten wieczór nie tylko swoją obecnością, spędzając miło czas ze swoimi dziećmi, ale przygotowali również słodki poczęstunek.

  GALERIA

 • Gminny Konkurs Literacki

  Uzdolnieni literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w  Gminnym Konkursie Literackim, który był zorganizowany przez Zespół Szkół w Medyni Łańcuckiej.

  Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mieli napisać opowiadanie inspirowane cytatem  Alberta Chmielowskiego „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

  Uczennica klasy IV „a” Zuzanna Lęcznar zajęła II miejsce.

  Uczniowie klasy VII SP oraz gimnazjum mieli napisać opowiadanie inspirowane wierszem Jana Twardowskiego „Sprawiedliwość”.

  Uczennica klasy III „a” gimnazjum Faustyna Stopyra zajęła I miejsce.

  Prace nagrodzonych uczennic były bardzo ciekawe i twórcze. Mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje talenty literackie.

  Do konkursu zachęciła uczennice polonistka Pani Dorota Woś

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole

Galeria zdjęć