Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole
 • Dnia 4 grudnia br. w naszej szkole odbył się koncert „Wyrwani z Niewoli”. Mieliśmy również okazję gościć uczniów szkół z naszej gminy. W czasie tego koncertu uczestnicy wysłuchali świadectwa jednego z panów, włączyli się w śpiew piosenek religijnych tej grupy. Po skończonym występie duża część poszła po zdjęcie czy krótką rozmowę z tymi motywującymi osobami.  Wszystkim bardzo się podobało i z uśmiechami i dobrym nastawieniem wrócili do swoich codziennych obowiązków.

  Karolina Kramarz

   

 • 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Tego dnia nasze przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował wszystkie dzieci prezentami zakupionymi przez Rade Rodziców. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – kolorowe laurki wykonane przez dzieci.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami.  Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • W poniedziałek  4 grudnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych radośnie spędziły czas w sali zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Podczas dwugodzinnego pobytu,  nasze dzieci przeniosły się do baśniowego świata księżniczek i rycerzy, przyjaznych smoków i pięknych zamków. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. W specjalnej strefie malucha przedszkolaki mogły korzystać z bogato wyposażonej kuchni, stanowiska dla małych majsterkowiczów, klocków, interaktywnych zabawek, mat i bujaków. Każdy znalazł coś dla siebie. Dużą niespodzianką była wizyta specjalnego gościa - Świętego Mikołaja, który przyniósł dla każdego dziecka słodki upominek. Tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci nawet na chwilę.

 • 27 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz smaczny misiowy tort. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.

 • W piątek 24 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod kierownictwem wykwalifikowanego ratownika medycznego.  Akcję wsparła AVIVA. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, utraty przytomności, zranień, krwotoków,  zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na misiu Zdzisiu. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

  Spotkanie miało na celu kształtowanie u przedszkolaków prawidłowych postaw, a także zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych podczas nieszczęśliwych zdarzeń, wypadków.

   

   

 • Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka

  Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka - Obrazek 1I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie  zorganizowało II Powiatowe Dyktando o Złote Pióro Henryka, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb. Uczennice te zostały wyłonione podczas pierwszego etapu dyktanda, które odbyło się w naszej szkole dnia 15 listopada 2017 roku, a wzięli w nim udział chętni gimnazjaliści, którym ortografia jest przyjacielem.

  30 listopada z okazji Dnia Patrona I LO - uczennice Karolina Kramarz, Wiktoria Kuźniar i Aleksandra Pasierb napisały kolejne dyktando – III zaszczytne  miejsce zajęła Karolina Kramarz. Jesteśmy dumni z jej sukcesu. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć na polu polskiej ortografii.

  Do konkursu przygotowała gimnazjalistki polonistka Dorota Woś.

 • Spotkanie z przedstawicielami Pro Spe

  Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele fundacji Pro Spe, która zajmuje się działalnością misyjną oraz charytatywną na terenie Gruzji. Dowiedzieliśmy się wiele o tym pięknym kraju, a jednocześnie w jaki sposób możemy pomóc biednym i potrzebującym w Gruzji.

   

  GALERIA FOTOGRAFII

 • TAK BLISKO, TAK CIEKAWIE …

  24 listopada uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do ważnych i ciekawych miejsc znajdujących się w naszej najbliższej okolicy. Na początek odwiedzili Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, gdzie wraz z przewodnikiem, krok po kroku,  przeszli całą ścieżkę pasażera. Obejrzeli terminal pasażerski, poznali miejsce i wymogi dotyczące odprawy biletowo-bagażowej oraz przeszli lotniskową kontrolę bezpieczeństwa, której towarzyszyło bardzo dużo emocji J.  Z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących pracy  w różnych zawodach związanych z lotnictwem oraz ciekawostek na temat podróżowania.  Z tarasu widokowego  obejrzeli lądowanie samolotu, a przedstawiciel Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych zaprezentował dzieciom imponujące pojazdy gaśnicze, które wyglądem, wyposażeniem  i swoimi  możliwościami dalece odbiegają od standardowych wozów  strażackich. Na pamiątkę pobytu na lotnisku dzieci otrzymały identyfikatory do opisywania bagażu, wraz życzeniami wielu szczęśliwych, podniebnych podróży.

  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie,  gdzie w zabytkowym otoczeniu, w bezpośrednim kontakcie z dziełami sztuki, uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych połączonych ze zwiedzaniem zamku. W ciekawy i niecodzienny sposób zgłębiali wiedzę dotyczącą herbów rycerskich, heraldycznego godła Polski i jej narodowych barw. Poznali również historię „O papieżu Sylwestrze, jego smoku, pierwszych zegarach i czekaniu na koniec świata”. Wiele pozytywnych wrażeń przyniosła również wizyta w zamkowej oranżerii z ciekawą ekspozycją roślin i zwierząt, a piękna jesienna pogoda uprzyjemniła spacer po malowniczym, zamkowym parku.

  Radosne twarze dzieci i ogromna ilość pytań zadawanych podczas wycieczki świadczyły o dużym zainteresowaniu omawianą tematyką i zadowoleniu z takiej formy edukacji.

  GALERIA

 • Dnia 22 listopada z wizytą do naszego przedszkola przybył pan Listonosz. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom wiedzy o pracy Listonosza i innych pracowników poczty, poznanie drogi listu od nadawcy do odbiorcy, budzenie szacunku dla pracy pracowników Poczty Polskiej oraz zwrócenie uwagi na charakterystyczny ubiór Listonosza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o pracy jaką wykonuje Listonosz, zadawały wiele pytań. W trakcie zajęć dowiedziały się co należy zrobić, aby wysłać  list lub paczkę. W jaki sposób zaadresować kopertę, aby trafiła do adresata. Poznały takie pojęcia jak: priorytet, przekaz, list polecony. Dzieci miały także zajęcia praktyczne – wysyłały listy do świętego Mikołaja. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. W dobie sms-ów i e-mail często nie odwiedzamy takich instytucji jak poczta, więc dzieci nie zawsze mają możliwość obserwowania poczty i jej pracowników.

 • 26 października nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Skrzat z Krakowa, z którym współpracujemy od wielu już lat. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Okruszka”. Przedszkolaki z przejęciem przeżywały perypetie Okruszka, który miał za zadanie uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia uczyły dzieci właściwego postępowania i odróżniania dobra od zła. Przedstawienie podobało się i młodszym i starszym przedszkolakom, o czym świadczyły żywe reakcje dzieci, a także gorące oklaski, zarówno w trakcie jak i na zakończenie przedstawienia.

 • Państwa pracę wspominamy i bardzo doceniamy...

  "Człowiek w swym życiu etapów ma wiele.
  Są narodziny, szkoła, wesele.
  A kiedy stanie u bram dorosłości
  zaczyna pracę - ku swej radości.
  Są chwile miłe, radości i smutki,
  człowiek raz duży, raz jest malutki.
  Lecz wszystko zawsze swój koniec ma.
  Także i praca nie wiecznie trwa."

  27 października gościliśmy w naszej placówce emerytowanych Pracowników szkoły i przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas byli Dyrektorzy szkoły, Nauczyciele oraz Pracownicy obsługi i administracji. Zaproszeni Goście obejrzeli dedykowaną Im część artystyczną w wykonaniu klasy 3aSP, a następnie udali się na spotkanie, podczas którego wspominali lata wspólnej pracy. W tej miłej atmosferze również i my dowiedzieliśmy się wiele o dawnej szkole.
  Takie  spotkania uświadamiają, że jesteśmy tylko małą częścią historii w ogromie czasu. Wielu przed nami było… wielu będzie. Ale wraz z naszym życiem pozostawiamy na świecie ślad, który go zmienia i czyni bardziej ludzkim. Jesteśmy wdzięczni za to cenne doświadczenie; za lekcję pokory. A wszystkim byłym Pracownikom życzymy długich lat życia, szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  GALERIA FOTOGRAFII

 • Uczestniczymy w programie Bezpieczna+

  Uczestniczymy w programie Bezpieczna+ - Obrazek 1 W dniach 9 - 27 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach programu Bezpieczna+ uczestniczą w warsztatach kształtujących kompetencje społeczne prowadzonych przez specjalistów psychoterapii i socjoterapii z Centrum Szkoleniowo - Terapeutycznego SELF. Warsztaty pomagają w kształtowaniu zdolności do nawiązywania pozytywnych kontaktów interpersonalnych.  W ramach zajęć pracuje się w obszarze następujących tematów:

  Elementy dobrej komunikacji – ćwiczenia praktyczne w parach i podgrupach
  Motywacja – dziesięć sposobów skutecznej automotywacji do nauki i pracy
  Stres – sposoby i techniki radzenia sobie ze stresem
  Asertywność w relacjach interpersonalnych – praktyczne ćwiczenie

  Zajęcia te są elementem  Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.

  Celem programu Bezpieczna+ jest:

  1. Zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem, kształtowanie u uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy;
  2. Rozwijanie umiejętności psychospołecznych, takich jak komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne między uczniami.

   

   

 • „Kocham Cię, Polsko!” - Narodowe Święto Niepodległości 

    

    W piątek 10 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia przebiegała pod hasłem „Kocham Cię, Polsko!”, znanym z popularnego polskiego programu. 
    W pięknym i patriotycznym koncercie zaprezentowali się uczniowie klasy IV, V, VI oraz II i III gimnazjum. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię, Polsko!” oraz „Polska biało – czerwoni”. Repertuar wykonawców obejmował piosenki od czasów, kiedy nasz kraj był pod zaborami aż do współczesności. Występ został poświęcony bohaterom, którzy w trudnych momentach dziejowych strzegli granic naszego państwa, a swoim życiem dali świadectwo wszystkim następnym pokoleniom. Wykonane utwory były cenną lekcją patriotyzmu i przyniosły wiele pozytywnych wrażeń. Celem uroczystości było także budowanie poczucia tożsamości narodowej i uwrażliwienie na odpowiedzialność młodego pokolenia wobec faktu, że wolność tak ciężko wywalczoną przez innych należy pielęgnować i podejmować działania, by ją zachować.

   

  GALERIA

  „Kocham Cię, Polsko!” - Narodowe Święto Niepodległości  - Obrazek 1

   

 • Wyjazd do teatru Maska w Rzeszowie

  Wyjazd do teatru Maska w Rzeszowie - Obrazek 1Dnia 8 listopada 2017 r. uczniowie gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami udali się do teatru „Maska” w Rzeszowie na sztukę pt. „Romeo i Julia” inspirowaną dziełem Williama Szekspira. Oprócz aktorów w przedstawieniu występowały również lalki. Widzom spodobało się to, że niektórzy z występujących postaci siedzieli na widowni. 
  Sztuka „Romeo i  Julia” jest współczesnym przedstawieniem, które wzbudza wiele emocji. Uczniowie byli zadowoleni, że mogli zobaczyć coś innego niż film  i poznać tajniki sztuki teatralnej.

  Karolina Kramarz
   

 • W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały krótki rys historyczny dotyczący Święta Niepodległości. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.  Dzieci  utrwaliły sobie wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Przedszkolaki wykonały na tę uroczystość kwiaty w barwach ojczystych, z którymi później wraz z wychowawcami przeszły ulicami naszej miejscowości. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

  GALERIA

 • 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA. Prowadzący oraz zaproszony muzyk pan Wojciech Jedliński w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowali instrumenty strunowe szarpane, takie jak: ukulele, banjo, gitarę akustyczną, klasyczną. Ciekawostką była składana gitara SILENT. Za sprawą interesującej oprawy muzycznej mogliśmy przenieść się w odległe rejony świata – na Hawaje, a także do rozbrzmiewającej flamenco Hiszpanii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu, a uśmiech na ich twarzach odzwierciedlał dobry humor i wspaniałą zabawę.

  Dziękujemy serdecznie przedstawicielom Szkoły Muzycznej YAMAHA i z niecierpliwością czekamy na kolejną porcję dobrej zabawy w grudniu.

   

  GALERIA

 • W poprzednim tygodniu przedszkolaki z grup:  Misie i Wiewiórki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się, jak zmienił się świat przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Dzieci poznały dawne zawody, różnice między życiem na wsi, a w mieście, czym oświetlano i ogrzewano domy, jakich sprzętów używano oraz jak ludzie dawniej się ubierali. Uwieńczeniem całego cyklu zajęć była wizyta w szkolnej izbie tradycji – 7 listopada, gdzie dzieci miały okazję posłuchać o dawnych czasach, dotknąć przedmiotów używanych w dawnych czasach. Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Haładyj, która podzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą, pięknie opowiedziała o życiu na wsi i przybliżyła nam historię naszego regionu.

 • Zabawy przedszkolaków z animatorem

  Zabawy przedszkolaków z animatorem - Obrazek 16 listopada po zdjęciach indywidualnych i grupowych, wszystkie dzieci przedszkolne wzięły udział w zabawach prowadzonych przez animatora czasu wolnego.  Przedszkolaki wybrały się w podróż po różnych miastach Polski, poznając ich charakterystyczne elementy. Były tańce, piosenki, wierszyki i opowiadania, a także zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieciom bardzo podobały się zabawy i chętnie brały w nich udział.

  GALERIA

 •    Dnia 26 października chętni uczniowie z klas IV wzięli udział w zajęciach Kółka Eksperymentalnego. Na pierwszym w tym roku spotkaniu uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, w wyniku których zmieniały się kolory mieszanych roztworów. Sprawdzali m.in. co się stanie z fioletowym kolorem wywaru z czerwonej kapusty w roztworze octu, roztworze proszku do prania, sody, czy soku z cytryny. Wszystkich zaskoczył również efekt malowania tymi roztworami po kartce nasączonej uprzednio wywarem z czerwonej kapusty. Uczniom podobało się również doświadczenie wykonane przez nauczyciela pt. "kryształowy kameleon". Z zadziwieniem patrzyli jak po dolaniu jednego roztworu, kolor mieszaniny może kilkukrotnie sam zmienić kolor, tak jak tytułowy kameleon. Każdy z uczniów przekonał się również, dlaczego do surówki z marchewki powinniśmy zawsze dodawać olej lub oliwę. Intensywnie żółto - pomarańczowe zabarwienie oleju udowodniło, że karoten (który w naszym organiźmie przekształca się w witaminę A) rozpuszcza się w oleju a nie w wodzie. Każdy więc, kto chce mieć sokoli wzrok i zdrową skórę powinien o tym pamiętać.

     Jeśli zaciekawiły Cię nasze doświadczenia – zapraszamy na kolejne spotkanie Kółka Eksprymentlnego, które odbędzie się już w tym miesiącu!

  GALERIA

 • W dniu 26.10.2017 odbyły się Gminne Zawody Sportowe w piłce koszykowej. Nasza drużyna  zajęła pierwsze miejsce w składzie: Bieniasz Przemysław, Bieniasz Kacper, Mac Maksymilian, Surmacz Mateusz, Surmacz Michał, Rymanowski Piotr, Sandomierski Wojciech. Opiekun: Wojciech Pawełek.

  GALERIA

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Krzemienicy
  Krzemienica 631,
  37-127 Krzemienica
 • 17 224 73 70,
  17 771 58 33 - przedszkole

Galeria zdjęć